Ресурс 1

+38 (0462) 930-907

ehrh.che@gmail.com

Освітній дім прав людини в Чернігові

Історична пам’ять та право на правду - 3 блок Освітнього Фесту 2020

Історична пам’ять та право на правду - 3 блок Освітнього Фесту 2020

3 блок Освітнього Фесту прав людини 2020 був присвячений історичній пам’яті та темам права на владу. Блок відвідали випускники програм УГСПЛ, а також місцеві судді та адвокати, зацікавлені в тематиці. 

Під час блоку відбулось закрите засідання робочої групи, дві відкриті ZOOM зустрічі та модерована дискусія щодо питань перехідного правосудяя. Слід зазначити, що дискусія на тему перехідного правосуддя стає дедалі популярнішою в українському правовому секторі. Як правило, термін “перехідне правсуддя” стосують для опису шляху, яким Україна має перейти від стану війни до миру. Саме рекомендації щодо цього шляху розробили наші есперти в результаті проведеної сесії з 7 по 9 серпня 2020 року. Крім цього, учасники обговорили питання історичної пам’яті в контексті елементів права людини. Особливо спікери звернули увагу на питання історичної пам’яті про конфлікт на Донбасі та його жертв.

Експертами під час дискусій виступали:
члени Робочої групи з питань реінтеграції Комісії з правової реформи при Президентові України,Анатолій Подольський (Український центр вивчення історії Голокосту);
Юлія Тищенко (Національна платформа «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію»);
Наталка Гуменюк (журналістка, керівниця Лабораторії журналістики суспільного інтересу);
- а також Алім Алієв, Олексій Біда (Центр документування УГСПЛ), ОГП України;

Першого дня 3 тематичного блоку Освітнього Фесту прав людини відбулось засідання Робочої групи з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Комісії з правової реформи і дискусія «Пам’ять про війну, що триває». Під час дискусії висловились Анатолій Подольський  (кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник відділу теорії та історії політичної науки), Олексій Біда (правозахисник, координатор Центру документування УГСПЛ), В’ячеслав Ліхачов (історик, громадський діяч, політолог) та Антон Дробович  (голова Українського інституту національної пам’яті). Пізніше була обговорена тема права на владу та реалізацію цього права в умовах збройного конфлікту в Україні в рамках наступної дискусії «Право на правду як невід’ємний елемент перехідного правосуддя».  Наступного дня була проведена регіональна офлайн зустріч випускників освітніх програм УГСПЛ. Останнього дня відбулось експертне обговорення з метою напрацювання рекомендацій органам влади і іншим акторам.

Сподіваємось, що адвокати та судді використають результати дискусій у своїй роботі, удосконалять елементи перехідного правосуддя та просуватимуть напрацьовані рекомендації в органах влади. 


Освітній Фест прав людини 2020 став можливим завдяки  партнерству з Фондом Домів Прав Людини за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії та проєкту «Права людини для України», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2019-2023 рр.

Думки, висновки чи рекомендації належать організаторам та учасникам заходу і не обов’язково відображають погляди Міністерства закордонних справ Данії, Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй, інших агенцій ООН, Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії та Фонду Домів Прав Людини.

#Разом_в_Домі_і_вДома    #Дім    #Освітній_Фест_прав_людини