Ресурс 1

+38 (0462) 930-907

ehrh.che@gmail.com

Освітній дім прав людини в Чернігові

“Встигла відчути атмосферу Дому: дружню, сімейну, приємну і таку, до якої хочеться повертатись знову” - 4 блок Освітнього фесту прав людини

“Встигла відчути атмосферу Дому: дружню, сімейну, приємну і таку, до якої хочеться повертатись знову” - 4 блок Освітнього фесту прав людини

З 10 по 12 серпня відбувся останній блок Освітнього Фесту прав людини 2020 під назвою “Право бути правозахисником”.

Фестиваль відвідали учасники та молоді активісти з різних куточків України. Більшість з них це активні громадяни з досвідом роботи і волонтерства в організаціях громадянського суспільства, зацікавлених у діяльності, спрямованій на захист правозахисників та права захищати права людини. Свій інтерес та захоплення правозахисною сферою вони довели ще під час тижневої Всеукраїнської школи для молодих активістів “Право захищати права людини”, яка була організована Освітнім Домом прав людини в Чернігові та благодійним фондом “Восток–SOS”.

Своїми враженнями від прибуття на Освітній Фест прав людини поділилася учасниця та волонтерка тематичного блоку Софія Дараган: “Незважаючи на те, що я тут лише кілька годин, вони були дуже насиченими. Я вже отримала безліч нової інформації та навіть списала 6 сторінок свого блокноту. Волонтерю я далеко не вперше, але в Освітньому Домі прав людини виконую цю роль вперше. Раніше я була тут в школі правозахисників, ще тоді встигла відчути атмосферу Дому: дружню, сімейну, приємну і таку, до якої хочеться повертатись знову”, - підсумувала Софія.

Слід сказати, що всі учасники пройшли конкурентний конкурсний відбір та успішно завершили освітній курс з прав людини у 2019 та 2020 році. Цього разу вони зібралися, щоб презентувати свої ініціативи, закріпити на свої навички на практиці та розширити нетворкінг з учасниками інших едицій шкіл.

Під час заїзду відбулась серія тематичних лекцій та дискусій. Зокрема першого дня Костянтин Рєуцький (виконавчий директор БФ “Восток-SOS” та голова правління Освітнього Дому прав людини в Чернігові) представив загальний огляд ситуації щодо захисту правозахисників і розповів про актуальні кейси затримання та ув’язнення громадських активістів. Спікери Дмитро Науменко (юрист, координатор громадської приймальні ГО МАРТ та УГСПЛ) та Тарас Щербатюк (Голова ГО “Черкаський правозахисний центр”, керівник громадської приймальні УГСПЛ в Черкасах) розповіли учасникам про результати звернень до громадських приймалень УГСПЛ.

Аудиторія Фесту з неприхованою цікавістю послухала про досвід діяльності громадскьої активістки з Чернігова – Ольги Палькової. Вона розповіла про розвиток місцевого активізму, формування активного лідерства у своїй громаді, а також дала поради молодим лідерам про те, як зібрати навколо себе ініціативних людей, які переймаються проблемами суспільства, та як організувати свою діяльність. Не менш цікавою та актуальною для учасників стала тема написання проектів, які були б підтримані донорами. Лекцію на цю тему провела Світлана Бацюкова (Радник Дому з програмної діяльності). Усі учасники уважно слухали та нотували поради Світлани, адже вже під час заїзду мали представляти свої проекти потенційним донорам.

Так другого дня в рамках Освітнього Фесту відбувся конкурс міні-проектів учасників Всеукраїнської школи з прав людини для молодих активістів/ок “Право захищати права людини” під час якого були представлені ідеї, мета, цільові групи, бюджети та потенційні результати проектів. Всі ініціативи були розроблені після проходження стажувань на базі правозахисних організацій України (Восток-SOS, ZMINA, УГСПЛ, МАРТ, Вектор прав людини, ГО "Громадська альтернатива") та за менторської і експертної підтримки.

Експертне журі відзначило повноту, цілісність і актуальність проектів та підтримало 6 із 7 представлених міні-ініціатив. Фінансування на реалізацію своїх проектів отримали:

-       Марія Келій з проектом “Тиждень солідарних дій до Дня Миру 2020 (15-21 вересня) – Людська гідність – найвища цінність”;

-       Софія Дараган з проектом “Хто такі правозахисники?”;

-       Олег Мусій з проектом “Захисти себе, перед тим як захищати інших” ;

-       Іва Стішун з проектом “Долаючи бар'єри - кожен день, цілий рік”;

-       Катерина Гвоздь з проектом “Посилення захисту правозахисників ЛГБТК+, феміністок, лівих активістів, антифашистів”;

-       Тетяна Гуменюк з проектом “Роль батьків в освітньому середовищі “Батьки-Правозахисники” ;

Учасники мають реалізувати представлені проекти в серпні-вересні 2020 року. Ми вже чекаємо на їх втілення та разом з ними продовжуємо працювати над захистом прав людини в нашому суспільстві!

Сподіваємось побачити учасників та спікерів заїзду на інших заходах Дому!

#Разом_в_Домі_і_вДома    #Дім    #Освітній_Фест_прав_людини