Ресурс 1

+38 (0462) 930-907

ehrh.che@gmail.com

Освітній дім прав людини в Чернігові

Документальне кіно “Боротьба Джамали”

Документальне кіно “Боротьба Джамали”

22 листопада 2019 року docuклуб “Кіно в Домі” відвідали учні та вчителі Анисівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім.І.Я.Франка Чернігівської районної ради Чернігівської області. Відбувся показ шведського документального фільму “Боротьба Джамали” режисерки Елін Йонссон.

 

Керівник кіноклубу “Кіно в Домі” Бондар Світлана промодерувала даний захід. Діти зосереджено дивилися документальний фільм про українську співачку Джамалу, а потім обговорили його сюжет. У фільмі розповідається про життя Джамали та її родини в Киргизії, Україні і Криму, змалювавши її трагічну сімейну історію та нинішню неспокійну ситуацію і складність становища кримських татар у наш час. Це дуже особистий і потужний портрет надзвичайно талановитої жінки, а також пісні, які пролили світло на історичні події та сучасну політичну ситуацію. Через свою пісню "1944" співачка донесла до світу про трагедію кримських татар у післявоєнні часи, їх страшну депортацію, важке життя у вигнанні та не менш тяжке повернення до історичної батьківщини. 

 

Обговорення фільму після перегляду було вдумливими і учасники висловлювали своє бачення щодо подій, які там відбувались і про ситуацію в цілому.

  * “Фільм мені сподобався. Цим фільмом режисер доносить до глядача про проблеми кримсько –татарського населення навіть у наш час. Я думаю якщо просто мовчати і не говорити про це, то це не припиниться. Якщо будуть активні дії від людей і піднімати до обговорення це питання, то це може змінити ситуацію на краще” Катерина Нестеренко, учениця 9 класу Анисівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.І.Я.Франка.

 * “Особисто мене фільм затронув. Зачіпати ці проблеми необхідно і потрібно. Навіть подібних фільмів потрібно побільше, щоб люди більше знали про проблеми у Криму і особливо кримських татар. Як на мене, то режисер у цьому фільмі  донесла про трагедію кримських татар через особисту історію сім’ї Джамали” Сніжана Татаренко, учениця 10 класу Анисівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.І.Я.Франка.

 * “Такий фільм важливий для людей. Особисто я дізналася багато нового про сім’ю Джамали, про виселення кримських татар з Криму у 1944 році, про їх важке життя у Киргизії. Я навіть не знала, що Джамала не може поїхати до батьків додому. Важке життя у кримських татар” Ірина Власенко, учениця 9 класу Анисівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.І.Я.Франка.

 

Команда Дому щиро дякує учасникам заходу за активну участь та зацікавленість!

Також щиро вдячні педагогу-організатору Анисівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім.І.Я.Франка Кузуб Світлані Володимирівні та вчителю історії Кошарній Катерині Миколаївні за допомогу в організації та проведенні заходу!

 

 Співорганізатор показу - Центр медіа-просвіти з прав людини Docudays UA