Ресурс 1

+38 (0462) 930-907

ehrh.che@gmail.com

Освітній дім прав людини в Чернігові

Документальне кіно “Булер”

Документальне кіно “Булер”

02 грудня 2019 року docuклуб “Кіно в Домі” відвідали учні та вчителі Анисівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім.І.Я.Франка Чернігівської районної ради Чернігівської області. Відбувся показ американського документального фільму “Булер” режисера Лі Гірш. Керівниця кіноклубу “Кіно в Домі” Бондар Світлана промодерувала даний захід. Діти уважно дивилися документальний фільм про американського школяра та групу дівчат, які потерпали від булінгу від інших школярів та оточуючих людей. 
Фільм знятий протягом 2009-2010 навчального року, відкриває глядачеві болісне і часто небезпечне життя жертв булінгу, демонструючи проблему, що перетинає географічні, расові, етнічні та економічні межі. Цим фільмом режисер хотів показати силу голосу дитини чи підлітка який/а потерпають від знущання інших дітей. Дитина не має мовчати, боятися, приховувати цю проблему, а повинен/на поділитися та розказати про це своїм батькам, вчителям чи шкільному психологу. Нажаль дана проблема з кожним роком зростає у всьому світі і стає масовою проблемою.  У фільмі задокументовані реакції вчителів та адміністраторів на агресивну поведінку, які порушують кліше "діти просто поводяться, як діти", і відображений дедалі ширший рух серед батьків і молоді, спрямований на зміну ставлення до булінгу в школах, спільнотах та суспільстві загалом. Батьки відіграють ключову роль у підтримці своїх дітей, відстоюючи модель поведінки діяча, а не спостерігача, навчають і дають приклад емпатії у сім’ї.

Фільм "Булер" - це можливість висвітлити проблему про булінг для суспільства та акцентувтаи увагу батьків та вчителів бути більш чуйними та уважними до дітей та підлітків і вчасно допомогти.
Обговорення фільму після перегляду було вдумливими і учасники висловлювали своє бачення щодо подій, які там відбувались і про ситуацію в цілому.

*  “Фільм мені сподобався. У ньому розповідається про життя хлопчика. Неприємно те, що мої друзі можуть опинитися у такій ситуації. У фільмі сподобалося те, що хлопчик поділився проблемою і вчителі намагалися зарадити проблемі. Також сподобалося те, що інший хлопчик, який колись побив головного героя зізнався про цей вчинок" Даденко Майя, учениця 6 класу Анисівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.І.Я.Франка.

*  "Цей фільм доносить дітям інформацію про те, щоб вони не робили таких вчинків по відношенню до інших дітей. Щоб діти не цькували один-одного. Я вважаю що у житті все повертається бумерангом. Не потрібно робити зла іншим людям" Руденко Анастасія, учениця 7 класу Анисівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.І.Я.Франка.

*  "Фільм склав враження, що діти ображали головного героя, а потім зрозуміли, що вони можуть опинитися на місці цього хлопчика. Я би так не робив, якщо у моєму класі був би такий хлопчик. Фільм вчить, що не треба ображати дітей із-за їх зовнішності, а придивитися які вони "зсередини"" Даденко Владислав, учень 5 класу Анисівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.І.Я.Франка.

* "У фільмі мені не сподобалося те, що коли головний герой їхав у автобусі то під час образ однолітків ніхто з дітей не заступився за нього. Якби хлопчик вдарив своїх кривдників, то він би нічим не відрізнявся від них у моральному плані і став би таким як вони. Не варто ображати дітей із-за зовнішності або приналежності до релігійних громад, загалом за будь якими ознаками ідентичності" Лазаренко Любов, учениця 7 класу Анисівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.І.Я.Франка.Команда Дому щиро дякує учасникам заходу за активну участь та зацікавленість!

Також щиро вдячні педагогу-організатору Анисівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім.І.Я.Франка Кузуб Світлані Володимирівні та вчителю історії Кошарній Катерині Миколаївні за допомогу в організації та проведенні заходу!

Співорганізатор показу - Центр медіа-просвіти з прав людини Docudays UA