Ресурс 1

+38 (0462) 930-907

ehrh.che@gmail.com

Освітній дім прав людини в Чернігові

Документальне кіно “Голосуйте за мене, будь ласка!”

Документальне кіно “Голосуйте за мене, будь ласка!”

     Кіноклуб документального кіно Docudays UA, "Кіно в Домі", розпочав свою роботу на базі Освітнього Дому прав людини у 2015 році з нагоди Міжнародного дня прав людини і успішно функціонує всі ці роки. Головними учасниками кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docuклуб є учні шкіл Чернігівської області та студенти навчальних закладів міста Чернігова. Більшість стрічок для перегляду складають роботи з колекції Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

     5 лютого 2020 року Docuклуб “Кіно в Домі” відвідали учні сьомого та восьмого класів і вчителі Олишівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Олишівської селищної ради Чернігівської області. Відбувся показ китайського документального фільму Голосуйте за мене, будь ласка! режисера Вейджун Чен.
          
   
     Керівниця кіноклубу “Кіно в Домі” Бондар Світлана промодерувала даний захід. Діти зосереджено дивилися документальний фільм про передвиборчі перегони на посаду старости класу серед маленьких школярів початкової школи великого міста у Китаї.

    Ця стрічка зблизька показує третій клас початкової школи в місті Ухань, що в Центральному Китаї. Тут діти вперше стикаються з демократичними принципами під час експерименту. Троє восьмирічних школярів змагаються за місце старости класу. У ході «передвиборчої кампанії» на них чинять тиск надміру турботливі батьки, для яких ці діти – єдині через державну політику, яку провадить уряд Китаю для контролю кількості населення. Троє головних героїв беруться до справи, використовуючи різноманітні методи: складання стратегії виборчої кампанії, спонукання та передвиборчі обіцянки. Ці школярі поки не залежать від соціальних обмежень, як їхні батьки, тому віддзеркалюють панівні суспільні цінності.

    Після перегляду стрічки «Голосуйте за мене, будь ласка», учасники дискусії обговорювали поняття демократії у країні, що це таке і чому це важливо. Також учні висловили своє враження від методів, якими учні початкової школи намагалися виграти передвиборчі перегони.

     
     
“Мені фільм сподобався. Сподобалося, як учні навчаються робити промову, щоб перемогти у виборчих перегонах. Сподобалося, як староста класу допомагає вчителю, а вчитель підтримує і надихає своїх учнів. Загалом добра атмосфера у класі. Як на мене цей фільм про дружбу, де діти підтримували один одного і допомагали” Будерацький Любомир, учень 8 класу Олишівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

    Фільм сподобався. Для дітей вибори були, як квест, як гра, де вони хотіли стати переможцями. Між учнями була справжня боротьба, де вони борються за владу всіма способами. Дітям у фільмі було важко сказати що таке "демократія" бо вони про таке поняття не знають Сакир Володимир, учень 7 класу Олишівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

    Фільм мені сподобався. У дітей у класі потужна дисципліна і все організовано. Вчителька контролює дітей з малечку. Вранці на зарядці діти стоять рівненько і на уроках сидять за партами також рівненько. Сподобалася, що парти у класі чисті і охайні і учні поважають вчителів, а вчителі їм допомагають. Не сподобалося, що переможцем став грубий хлопчик, який кричав на дітей і давав їм стусанів” Юрченко Артем, учень 7 класу Олишівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

   Мені фільм не сподобався. Тому що, при виборах діти підговорювали друзів голосувати за них, щоб виграти. Батьки також “навчали” дітей, як виграти вибори у класі” Корсаков Іван, учень 7 класу Олишівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

   Фільм сподобався. Цікавий. Діти вдень сплять. Не сподобалася китайська мова і те, що діти йшли до виборів через підкуп. У класі діти обіцяли голосувати за одного хлопчика, а насправді проголосували за іншого, і все із-за підкупу Кондратьєв Богдан, учень 7 класу Олишівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
      
  
   
   Команда Дому сердечно дякує учасникам заходу за активну участь та зацікавленість!

   Ми щиро вдячні класному керівнику восьмого класу Олишівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Шапці Ніні Михайлівні і класному керівнику сьомого класу Питель Ларисі Миколаївні за допомогу в організації та проведенні заходу!

   Співорганізатор показу - Центр медіа-просвіти з прав людини Docudays UA