Ресурс 1

+38 (0462) 930-907

ehrh.che@gmail.com

Освітній дім прав людини в Чернігові

Документальне кіно “Наближаючись до слона”

Документальне кіно “Наближаючись до слона”

     6 лютого 2020 року Docuклуб “Кіно в Домі” відвідали учні дев'ятого, десятого і одинадцятого класів та вчителі Олишівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Олишівської селищної ради Чернігівської області. Відбувся показ американського документального фільму “Наближаючись до слона” режисерки Аманди Роуз Вайлдер.    
Керівниця кіноклубу “Кіно в Домі” Бондар Світлана промодерувала цю зустріч. Учні та вчителі передивилися документальний фільм про одну з "Вільних шкіл" у США, де засновники намагаються знайти новий підхід у вихованні та навчанні школярів різного віку дозволяючи їм відвідувати ті предмети, які їм до вподоби або самим проводити нові та цікаві заняття для своїх однолітків.

    Перший рік у Вільній школі Тедді Макардла в Літтл-Фоллз (Нью-Джерсі), де відвідування занять добровільне, а правила визначає демократичне голосування. Режисерка фільму Аманда перебуває там від початку до кінця навчального року, спостерігаючи та документуючи, як засновник школи Александр Хост, одинадцятирічний Джованні, семирічна Люсі, а також неймовірний акторський склад молодих особистостей формують стосунки, досліджують своє оточення та обговорюють порушення правил, аж поки все не сягає критичного етапу. Цей фільм – яскравий портрет розкутого дитинства та людських стосунків.    
Після перегляду фільму «Наближаючись до слона», де зображена повага до особистості дитини учасники дискусії поділилися загальним враженням про основну сюжетну лінію фільму. Висловили свої думки щодо таких методів навчання, вільному відношенні і бажанні вчитися у такій “Вільній школі”. А також висловили зацікавленість у результативності такого підходу до навчання учнів і що з ними сталося зараз, адже фільм був відзнятий 6 років тому (2014р.).

   Я вважаю, що для дитини хтось має бути авторитетом. Якщо такої людини немає, то діти будуть не контрольовані. Як на мене, то вчитель має бути авторитетом, щоб діти брали приклад і поводилися гідно Костюк Наталія, учениця 10 класу Олишівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

    Фільм мені і сподобався і не сподобався. Просто він трохи нудний, як на мене. Цей фільм про дітей і про "Вільну школу". І я також хотів би подивитися зараз, що відбулося з учнями цієї школи і що з самою школою. Наскільки ефективна така система навчання для дітей” Кащенко Вадим, учень 9 класу Олишівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

    

      Команда Дому щиро дякує учасникам заходу за активну участь та зацікавленість!

      Ми щиро вдячні класному керівнику дев’ятого класу Олишівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Козарно Ларисі Петрівні та педагогу-організатору Пономаренко Ользі Олександрівні за допомогу в організації та проведенні заходу!
      
      Співорганізатор показу - Центр медіа-просвіти з прав людини Docudays UA