Ресурс 1

+38 (0462) 930-907

ehrh.che@gmail.com

Освітній дім прав людини в Чернігові

Документальне кіно “Я - Куба"

Документальне кіно “Я - Куба"

      12 лютого 2020 року до Docuклубу “Кіно в Домі” завітали учні п’ятого класу  та вчителі Олишівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Олишівської селищної ради Чернігівської області. Відбувся показ німецько-польського документального фільму “Я - Куба” режисерки Осе Свенгайм Дрівенес.

       Керівниця кіноклубу “Кіно в Домі” Бондар Світлана промодерувала зустріч зі школярами та перегляд фільму.
      Учні та вчителі передивилися документальний фільм про життя двох польських дітей, батьки яких вимушені поїхати працювати за кордон у зв’язку з фінансовими проблемами. Діти залишилися вдома без батьківської щоденної опіки та підтримки.

     
      Коли сімейний бізнес збанкрутував, батьки Куби і Міколая були змушені виїхати з Польщі та шукати роботу за кордоном. Це фільм про становлення та дорослішання Куби, який повинен піклуватися про свого маленького брата, поки їхні батьки далеко від дому. Та з часом, коли Куба стає підлітком, він перестає відчувати велику відповідальність, що лягла на його молоді плечі. Його сім'ї потрібно ухвалити доленосне рішення. Історія Куби також вдало ілюструє ситуацію в сучасній Європі, оскільки лише в Польщі налічують більше 100 тисяч дітей, яких батьки залишили в пошуках кращої долі на роботах за кордоном. Це відвертий фільм про дітей, які зростають «євросиротами».


     
       Після перегляду фільму «Я - Куба», де порушуються права дитини на освіту та родину учасники дискусії поділилися загальним враженням про основну сюжетну лінію фільму. Висловили свої думки щодо позиції батьків, які обрали головним заробляти кошти, а не виховання власних дітей.

      “Фільм мені сподобався, але трохи задовгий, як на мене. Я вважаю, що не можна залишати дітей самих вдома. Хтось з дорослих має жити вдома з дітьми. Не можна у школі зривати петарди і має бути гарна поведінка у дітей” Шевченко Арсеній, учень 5 класу Олишівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

      “Найголовніше - це  сім'я! Я би так не хотіла залишитися сама вдома без батьків. Старший брат піклувався про молодшого братика і це добре” Лапа Софія, учениця 5 класу Олишівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

       “Батьки мають бути з дітьми – це головне. Якби батьки головних героїв цього фільму не поїхали на заробітки, то це була б щаслива сім’я” Бойко Марія, учениця 5 класу Олишівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

       “Головне, щоб батьки були поруч. Сім’я – це дуже важливо. І важливо бути разом. Хочеться для дітей, щоб мама проводила до школи і потім зустрічала вдома” Салтан Олександра, учениця 5 класу Олишівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

       “В цьому фільмі показано, що без тата і мами важко жити. Жодна няня не замінить маму. Потрібно, щоб батьки були поруч. І тоді будуть у всіх тільки позитивні емоції” Байдюк Вікторія, учениця 5 класу Олишівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

      “Потрібно жити всім разом. Батьки мають бути з дітками і тоді діти будуть щасливі”  Меледіна Тетяна, учениця 5 класу Олишівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

  

    Команда Дому щиро дякує учасникам заходу за активну участь та зацікавленість!

    Ми щиро вдячні класному керівнику п’ятого класу Олишівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Брагинець Олені Іванівні та педагогу-організатору Пономаренко Ользі Олександрівні за допомогу в організації та проведенні заходу!

    Співорганізатор показу - Центр медіа-просвіти з прав людини Docudays UA