Ресурс 1

+38 (0462) 610-508

ehrh.che@gmail.com

Освітній дім прав людини в Чернігові

18 квітня 2019 року docuклуб “Кіно в Домі” відвідав Козелецьку дитячу бібліотеку і учасники команди Дому радо зустрілися з учнями 9 класу Козелецької гімназії №1. Відбувся показ нідерландського документального фільму «Грішна хвороба» режисера Яна Кейпера.Керівник кіноклубу “Кіно в Домі” Бондар Світлана промодерувала даний захід. Діти уважно дивилися документальний фільм, а потім обговорили його сюжет. У фільмі розповідається про 31-річну росіянку Олександру Волгіну  ВІЛ-позитивну та вагітну. Темпи поширення епідемії СНІДу зростають. Понад 1 млн. росіян живуть зі статусом ВІЛ; більшості з них нема й 35 років. Втім, медикаментів постійно бракує, уряд не фінансує профілактику СНІДу, а наркомани стрімко криміналізуються. Олександра очолює групу активістів, котрі намагаються зарадити цій ситуації. Режисер Ян Кейпер слідує за нею в її щоденній боротьбі за виживання.Обговорення фільму після перегляду було енергійним і учасники вже зовсім не по дитячому висловлювали своє бачення щодо подій, які там відбувались і про ситуацію в цілому.

* “Фільм сподобався, оскільки в ньому описується проблема ВІЛ-позитивних людей, які кожного дня намагаються боротися за своє життя. Такі фільми обов’язкові до перегляду!”    Гринько Марія, учениця 9 класу Козелецької гімназії №1. 

* “Фільм був цікавий. Це дуже актуальна тема в наш час. Фільм доносить нам, що ВІЛ-позитивні люди такі ж люди, як всі інші.”    Карась Аліна, учениця 9 класу Козелецької гімназії №1. 

* Цікавий і повчальний, корисний захід для підлітків. Адже діти – майбутнє нашої нації, їм належатиме важлива роль у розбудові української держави. А що потрібно для цього? Звичайно ж, в першу чергу здорові діти – здорова нація. Перегляд фільму «Грішна хвороба» дав учням зрозуміти, який шкідливий вплив наркотиків для організму і яка велика загроза для їхнього здоров’я, що може привести до загибелі в молодому віці. З серйозними обличчями учні дивилися фільм і слухали представників “Освітнього Дому прав людини”. Учні задавали багато питань, відбулась цікава бесіда. Особливо активними були дівчатка. Адже вони майбутні матері і фільм вони дивились з хвилюванням про головну героїню. Дякуємо за змістовну зустріч та призи за участь у конкурсі - вікторині про права людини”.   Любов Чолован, завідуюча Козелецької дитячої бібліотеки Козелецької ОТГ.
Команда Дому щиро дякує учасникам заходу за активну участь та зацікавленість!

Також щиро вдячні завідуючій Козелецької дитячої бібліотеки Любові Чолован, бібліотекарю відділу 5-9 класів Головко Світлані та класному керівникові 9 класу Козелецької гімназії №1 Німець Ользі за допомогу в організації та проведенні заходу!

Співорганізатор показу - Центр медіа-просвіти з прав людини Docudays UA