Ресурс 1

+38 (0462) 930-907

ehrh.che@gmail.com

Освітній дім прав людини в Чернігові

Конкурс на медіаторів до ромських громад

Конкурс на медіаторів до ромських громад

Фонд Чіріклі оголошує конкурс на медіаторів у Київській, Харківській, Закарпатській, Кіровоградській, Чернігівській, Запорізькій, Одеській та Донецькій областях задля сприяння розширенню доступу до соціальних і медичних прав ромів в Україні.

Позитивною практикою багатьох країн є інститут ромських медіаторів – посередників між громадою і державними установами. Такі посередники надають допомогу ромам у взаємодії з медичними, освітніми та соціальним закладами, а також – органами правопорядку та місцевого самоврядування, задля реалізації ромським населенням своїх прав та побудови діалогу.

Починаючи з 2010 року, Фондом Чіріклі здійснюється впровадження цієї інституції в реаліях України, проводиться навчання та координація діяльності ромських медіаторів. Виклики сьогодення потребують розширення мережі посередників задля сприянню розширенню доступу до соціальних і медичних прав ромів в Україні.

Відтак, Фонд Чіріклі, за підтримки Уряду Норвегії, розпочинає набір вмотивованих та переконаних представників ромських громад, а також – активних правозахисників, яких цікавить тема забезпечення прав ромського населення та побудова належного діалогу між ромськими громадами та державними інституціями.

Вимоги до кандидатів:

  • -  Наявність щонайменше середньої спеціальної або загальної середньої освіти (наявність медичної або соціальної освіти буде перевагою, проте не є обов’язковою);
  • -  Досвід роботи з ромським населенням, володіння українською та іншими мовами, якими спілкується місцеве ромське населення;
  • -  Навички комунікації з місцевими органами влади, медичними, соціальними установами та своєю громадою;
  • -  Авторитет у ромській спільноті та доступ до ромських громад.


Разом з тим, кандидат має відповідати таким особистісним якостям:

  • -  дисциплінованість, пунктуальність, сприйнятливість до навчання та інформації, почуття відповідальності;
  • -  готовність бути ланкою, що поєднує культуру даної спільноти із загальнонаціональною культурою;
  • -  толерантність, здатність зберігати конфіденційність.

Для участі в конкурсі необхідно надіслати заповнену Анкету учасника на електронну адресу ivan.chirikli@gmail.com. Заявки приймаються до 18 грудня 2019 року включно.