Ресурс 1

+38 (0462) 930-907

ehrh.che@gmail.com

Освітній дім прав людини в Чернігові

Освітній онлайн-курс "Громадський активізм: без пошкоджень та проваджень"

Освітній онлайн-курс "Громадський активізм: без пошкоджень та проваджень"

6 провідних експертів. 6 важливих тем для підвищення безпеки активістів та журналістів. З цього складається освітній онлайн-курс «Громадський активізм: без пошкоджень та проваджень», який розроблений в рамках проекту «Посилення системи захисту активістів».

Останнім часом, продовжує зростати кількість справ щодо тиску на активістів, правозахисників та журналістів-розслідувачів. Влада декларує загальні пріоритети про дотримання прав людини та наближення в цьому напрямку до світових стандартів, але, на жаль, кількість випадків тиску аж ніяк не зменшується.

 «Такий тиск може відбуватись з використанням юридичних механізмів (заведенням кримінальних чи адміністративних справ), або у інший спосіб (підпал авто, погрози, дискредитація, залякування, побиття, пошкодження майна)», – коментує ситуацію співкоординаторка проекту від Асоціації УМДПЛ Ганна Рожкова.

 Безпека для громадських активістів є важливою складовою їх діяльності. Для того аби захищати інших – потрібно знати як захистити себе.

 «Безпека – це завжди комплекс дій. Ми підготували digital-інструменти, які навчать як діяти в критичних ситуаціях та повідомлять ваших близьких, що ви в небезпеці», – наголошує співкоординаторка від громадської організації «ЗахисТИ» Анастасія Семка.

 

В рамках проекту «Посилення системи захисту активістів» розроблено такі digital-інструменти, які допомагатимуть громадським активістам в питаннях безпеки:

 * Онлайн-додаток «Твоя безпека». Один натиск кнопки на смартфоні і додаток надсилає геолокацію вибраним довіреним контактам, зберігає фото- та відеоматеріали, зроблені за допомогою додатку, на захищений сервер.

 * Чат-бот в Телеграмі Activist's advisor. Надає короткі чіткі відповіді як діяти активісту коли йому загрожує небезпека і як реагувати на погрози. 

 * Онлайн-курс «Громадський активізм: без пошкоджень та проваджень». Провідні експерти розкажуть як активісту себе убезпечити.

 * Карта зафіксованих випадків тиску на активістів та журналістів із геолокацією.

 

Всі продукти знаходяться на сайті проекту «Посилення системи захисту активістів»:  http://activist-protection.umdpl.info

 За додатковою інформацією прохання звертатись до Марії Іваник: 0507058672

 
Онлайн-курс «Громадський активізм: без пошкоджень та проваджень» створений Асоціацією УМДПЛ та громадською організацією «ЗахисТИ» у рамках проекту «Посилення системи захисту активістів»  за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program.