Ресурс 1

+38 (0462) 610-508

ehrh.che@gmail.com

Освітній дім прав людини в Чернігові

Підготовка тренерів щодо запобігання емоційного та професійного вигорання в Україні

Підготовка тренерів щодо запобігання емоційного та професійного вигорання в Україні

Наші друзі та партнери Центр Гуманістичних Технологій Ахалар організував та провів на базі Дому цікавий та корисний тренінг. 
Друга частина навчання в рамках проекту «Працювати інтенсивно без вигорання» для правозахисників та активістів, які вчаться бути тренерами  в тематиці профілактики вигорання, була присвячена моделюванню авторських програм для тренінгів. Майбутні тренери прибули на заняття з усієї країни.Початок семінару почався зі згадування кожним змін, які відбулися після першого тренінгу.
Нагадуємо, що перший тренінг "Профілактика емоційного та професійного вигоряння» проходив в січні. Детальніше можна ознайомитись за посиланням http://ahalar.org/news/638За ці дні тренінгу учасники програми встигли розглянути такі аспекти методології проведення групових занять:
 
  • * стадії розвитку, які проходить група в процесі тренінгу
  • * важливі моменти, які необхідно врахувати при підготовці тренінгу
  • * як конструювати день
  • * методи роботи з групою
  • * компетенції тренера
  • * цінності важливі для тренера та групи


Важливим моментом є також визначення цільової аудиторії, для якої тренінг з емоційного вигорання буде цікавим, сприйнятливим та корисним. Кожен тренер повинен розуміти яким арсеналом знань та компетенцій має володіти саме для цієї цільової аудиторії. Також в його скарбничці повинно бути багато практичних методів, необхідних для проведення саме такої форми навчання, як тренінг. 20% теорії та 80% практики – такий баланс дозволяє  учаснику найбільш ефективно засвоїти новий досвід та інформацію. На тренінгу використовувалися методи з різних напрямків, які займаються питанням вигорання «хелперів». Це й майндфулнес, арт-терапія, гештальт терапія, психологія орієнтована на процес, тілесна терапія та інше.  Наприклад, про необхідність впровадження в своє життя змін, щоб подолати «невидимого ворога» - синдром вигорання, говорили на прикладі піраміди Ділтса, було багато практики в малих групах, двійках.

Для тренерів та авторів проекту важливі відгуки учасників, які вони написали після семінару:
"Уезжаю с чувством уверенности в себе как специалисте, готовым вести свои программы и распространять информацию о важности профилактики выгорания  и  готовности проводить практические занятия для помощи людям, подверженным выгоранию. Программа была организована так, что нам легко и интересно воспринимался учебный материал, его применять и готовить материалы для самостоятельной работы".Ще один відгук учасниці про актуальність цієї теми та важливість сформованості команди:
 "Это была уникальная возможность не только научиться новым методам проведения тренинга, но и «проработать» свои личные внутренние процессы.
Хочется отметить профессиональную работу тренеров, организованное пространство и сбалансированную программу самого тренинга. В самой группе между участниками сложились доверительные отношения. Уверена, что на данном этапе мы являемся единственным в Украине сформированным сообществом, которое готово помогать людям справиться со стрессом и профессиональным выгоранием, поддерживать друг друга и делиться опытом, продвигать именно это направление деятельности. Вопросы помощи себе и другим людям, особенно во время стресса и выгорания, особенно актуальны сейчас для граждан Украины".Саме фідбек від учасників буде мати вплив на подальшу працю в рамках реалізації проекту. Тому, що наступним етапом, буде створення та проведення кожним учасником програми авторського тренінгу для цільової аудиторії на місцях. Важливим інноваційним інструментом в цьому проекті є коучинговий та консультативний супровід учасників протягом усього проекту.Проект «Працювати інтенсивно без вигоряння» реалізує CENTER AHALAR – member of Educational Human Rights House - Chernihiv за підтримки Фонду Домів прав людини (House to House). 
Партнери проекту - Освітній дім прав людини в Чернігові.