Ресурс 1

+38 (0462) 930-907

ehrh.che@gmail.com

Освітній дім прав людини в Чернігові

Посібник з підготовки моніторів Національного превентивного механізму

Посібник з підготовки моніторів Національного превентивного механізму

На базі Освітнього дому прав людини в Чернігові на постійній основі проходять тренінги з підготовки моніторів Національного превентивного механізму (НПМ). В рамках навчальної програми експертами було розроблено відповідний посібник.


Видання розкриває основні теми, що передбачені навчальною програмою і може використовуватись під час тренінгу, для самостійної підготовки та у якості довідкового матеріалу. Видання підготовлено громадською організацією «MART» в рамках проекту «Зміцнення потенціалу Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії.

Підготовка видання здійснювалося у партнерстві з Секретаріатом Уповноваженого Верховної ради України з прав людини, громадською організацією «Україна без тортур», Центром Інформації про права людини, громадською спілкою «Освітній дім прав людини в Чернігові», Асоціацією українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органівгромадською організацією «Експертний центр прав людини».

Національний превентивний механізм (НПМ) – це незалежний національний орган, спрямований на регулярний моніторинг місць несвободи (психіатричних закладів, дитячих будинків-інтернатів, геріатричних закладів, в’язниць, СІЗО тощо) для запобігання жорстокому поводженню з людьми, які там утримуються.

Посилання на електронну версію посібника тут:
Посібник з підготовки моніторів Національного превентивного механізму