Ресурс 1

+38 (0462) 610-508

ehrh.che@gmail.com

Освітній дім прав людини в Чернігові

Презентація доповіді міжнародної групи експертів "Кримський процес"

Презентація доповіді міжнародної групи експертів "Кримський процес"

19 жовтня 2018р. в Українському кризовому медіа-центрі (Київ, вул. Хрещатик, 2) відбулася презентація доповіді міжнародної групи експертів "Кримський процес: проблеми дотримання стандартів справедливого правосуддя у політично вмотивованих справах». У доповіді представлені результати роботи експертної групи з аналізу дев'яти судових процесів в Криму за політично вмотивованими справами, які проходили в період з 2016 по 2018 років.

Він містить аналіз дотримання окремих стандартів справедливого правосуддя (незалежний та неупереджений суд, створений на підставі закону, публічність, рівність сторін, презумпція невинуватості), приклади зі спостережень за процесами, опис 9 судових процесів, а також висновки і рекомендації владі Російської Федерації, України і міжнародному співтовариству.

При підготовці доповіді були використані результати моніторингу судових процесів в Криму (174 судових засідання по 9 судовим справам), про веденого ініціативною групою Крымский Процесс, а також інформація з відкритих джерел, опитування свідків та матеріали справ (77 матеріалів з 53 джерел).

Ключовою гіпотезою дослідження був аналіз - чи може судова система, створена в умовах окупації, забезпечити ефективний захист від незаконних політично мотивованих переслідувань. Відповіді на це та інші питання за посиланням: https://bit.ly/2ysTA4q

фото УКМЦ
Про це говорили:
● 
Михаил Батрак, співкоординатор Ініціативної групи Крымский Процесс;
● 
Serhiy Burov, виконавчий директор Освітній дім прав людини в Чернігові / Human Rights House in Chernihiv;
● 
Sergiu Ostaf, експерт Ресурсного центру з прав людини (CReDO) (Кишинів, Молдова);
● 
Dasha Svyrydova, юристка Української Гельсінської спілки з прав людини;
● 
Ilmi Umerov, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу;
● 
Mariya Yasenovska, президентка Харківська обласна фундація «Громадська Альтернатива».

Модераторка - 
Tetiana Pechonchyk, голова Центр інформації про права людини.