Ресурс 1

+38 (0462) 930-907

ehrh.che@gmail.com

Освітній дім прав людини в Чернігові

Проект "Працювати інтенсивно без вигорання"

Проект "Працювати інтенсивно без вигорання"

Тема професійного та емоційного вигорання серед працівників громадського сектору, а особливо правозахисних організацій наразі є досить актуальна. Наші друзі та партнери центр АХАЛАР мають цікавий та соціально-корисний проект по навчанню тренерів проти вигорання. Учасники команди Дому долучилися до відкритої дискусії у рамках закінчення міжнародного проекту "Працювати інтенсивно без вигорання".

Вікторія Солоніцина - керівник проекту «Працювати інтенсивно без вигорання» з української сторони (Центр АХАЛАР), тренерка, коуч. "Найбільше всього вигорають успішні та віддані працівники, які живуть своєю роботою", розпочала зустріч пані Вікторія. Вона поділилася напрацюваннями команди, представила розроблені брошури та розповіла про взаємну роботу грузинської та української сторони.

Сергій Буров (керівник Дому) висвітлив ситуацію з професійним та емоційним вигоранням у третьому секторі для правозахисних організацій і волонтерів та поділився власним баченням ситуації.

На зустріч прибули представники з Грузії та Польщі, які інформували про свій досвід роботи проти вигорання.

Софіко Табагхуа  (GSRT/ Georgia, Tbilisi) - керівник проекту «Працювати інтенсивно без вигорання» з грузинської сторони, тренерка, психіатр. Розповіла про власний досвід вигорання та досвід колег, з якими працювала у проектах реабілітації постраждалих від катувань у Грузії у післявоєнні часи. "Професійне вигорання - це не розлад психіки , але це значна втрати сил і краще зробити превенцію ніж потім відновлюватися. Вигорання - це ворог, який підходить досить тихо", зазначила пані Софіко.   

Войтек Творковський (NTCC) - тренер і коуч, який активно працює з лідерами та активістами, громадськими організаціями в області питань вигорання. Він розповів про зростання актуальності питання вигорання у третьому секторі, про польський досвід боротьби з цим явищем. “Життя – це постійні стимули, а стимули – це стрес. У нас дуже багато стимулів на які ми реагуємо стресом. І коли стимулів багато, то це загроза для нас. Коучінг – це допомога у створенні контакту між тілом, розумом і душею. Розуміння де ти зараз знаходишся і що тебе зупиняє, щоб змінити у своєму житті щось на краще. Як має бути і як досягти цього”, зауважив тренер. Давайте з цим справлятися!” - побажав пан Войтек.

Катерина Клюзко (НЦ "МАНУ"), яка працює з дітьми та підлітками наголосила на важливості профілактики вигорання для молоді та дітей, оскільки явище вигорання зустрічається у молодого покоління все частіше.

Свят Попов (ГО "Інша освіта") разом із Альоною Ангеловою розповіли про вигорання у організації громадського сектору: чим відрізняється вигорання у неприбутковій сфері діяльності від комерційних організацій та як можна проводити профілактику вигорання на управлінському рівні.

Учасники відкритої дискусії ознайомилися з напрацьованими висновками та матеріалами щодо вигорання та обговорили розроблені методи проектування та проведення семінарів в тематиці запобігання емоційному та професійному вигоранню.

Проект реалізується центром Ахалар в партнерстві з Грузинським центром психо-соціальної та медичної реабілітації потерпілих від катувань та Освітнім Домом Прав Людини за підтримки Фонду Домів прав людини.