Ресурс 1

+38 (0462) 610-508

ehrh.che@gmail.com

Освітній дім прав людини в Чернігові

Створення Ініціативи ZERO Torture

Створення Ініціативи ZERO Torture

10 грудня 2018 року було підписано меморандум учасників Ініціативи ZERO Torture, а саме представників інститутів громадського суспільства України, які працюють у сфері протидії катуванням та іншим формам неналежного поводження в місцях несвободи.

 Учасники ZERO Torture об’єднали свої зусилля для того, щоб стандарти належного поводження були інтегровані у практику функціонування місць несвободи, щоб кожен випадок катування належним чином документувався і ефективно розслідувався, відповідно до стандартів, а жертви катувань мали можливість отримати комплекс якісних послуг з реабілітації.

 Місія Ініціативи ZERO Torture полягає у тому, щоб в Україні функціонувала стала ефективна система попередження та розслідування катувань, а також реабілітації жертв.

 Діяльність учасників ZERO Torture, які об’єднались для досягнення поставленої мети, ґрунтується на цінностях:

 1)    Неприйняття катувань.  Катування та інші форми неналежного поводження є неприпустимим за будь-яких умов та щодо будь-якої людини.

 2)    Людської гідності. Кожна людина заслуговує на гідне ставлення, незалежно від того, ким вона є, де вона перебуває та/або що вчинила.

 3)    Професіоналізму. ZERO Torture орієнтується на стандарти прав людини, а не інтереси окремих осіб та груп. У своєї діяльності ZERO Torture спирається на факти, користується експертним досвідом, відповідає за свою позицію та прагне постійного самовдосконалення.

 4)    Незалежності. ZERO Torture зберігає політичну нейтральність та уникає конфлікту інтересів. У прийнятті рішень самостійна та керується місією та цінностями.

 5)    Партнерства. ZERO Torture діє на підставі спільних цінностей, які приймає та відстоює разом.

 

Перелік засновників Ініціативи ZERO Torture:

  1. 1. Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів
  2. 2. Експертний центр з прав людини
  3. 3. Освітній дім прав людини в Чернігові
  4. 4. Україна без тортур
  5. 5. Українська Гельсінська спілка з прав людини
  6. 6. Центр інформації про права людини

 

ZERO Torture створюється для найширшого кола зацікавлених сторін та є відкритою до співпраці на засадах партнерства з організаціями громадянського суспільства, окремими експертами, фахівцями, науковцями, а також органами державної влади та місцевого самоврядування;

 Меморандум відкритий для підписання представниками всіх зацікавлених організацій громадянського суспільства України, в тому числі тих, що будуть створені після заснування ZERO Torture, а також індивідуальних експертів, фахівців та науковців, які мають спільне прагнення до подолання катувань та інших форм неналежного поводження щодо осіб, які перебувають у місцях несвободи.