Ресурс 1

+38 (0462) 930-907

ehrh.che@gmail.com

Освітній дім прав людини в Чернігові

Уроки Європи в партнерстві з Освітнім домом прав людини в Чернігові

Уроки Європи в партнерстві з Освітнім домом прав людини в Чернігові

В школах Чернігівщини відбулися уроки Європи завдяки волонтерській ініціативі Світлани Бацюкової та в партнерстві з Освітнім домом прав людини.

Навчальні заняття було проведено в школах сіл Количівка та Анисів, а також в школі №1 міста Чернігова. Під час уроку учні обговорювали головні атрибути ЄС, його історію, структуру та сучасні традиції.



В ході заняття діти ставали «європейцями»: планували подорож до Італії або Швеції, визначали унікальні риси кожної країни, водночас, шукаючи спільні мотиви, які призвели до їх об’єднання. На уроці школярі застосовували свої знання з історії, літератури, іноземних мов, географії, математики, використовуючи при цьому логічне мислення. Наприкінці кожного заняття учні ділилися на команди та грали батл між собою. 



За словами авторки ініціативи «Уроки Європи для шкіл України» Світлани Бацюкової, метою таких навчальних занять є знайомство українських дітей з європейськими цінностями за допомогою інтерактивних методів.

«На уроках Європи можна ходити, багато розмовляти, не погоджуватися з інструктором, використовувати логічний і нелогічний спосіб міркування, почувати себе на рівних з вчителем і інструктором (ми також часто не знаємо правильних відповідей), працювати в команді і індивідуально, згадувати знання з історії, зарубіжної літератури, іноземної мови. Не можна проявляти ніяку дискримінацію чи неповагу», – зазначила пані Світлана. Вчителі шкіл, в яких відбулися уроки підкреслили, що такі заняття є цікавими для учнів, вони отримують нові знання та позитивні емоції.