Ресурс 1

+38 (0462) 930-907

ehrh.che@gmail.com

Освітній дім прав людини в Чернігові

В Домі завершився 2 блок Освітнього Фесту прав людини 2020 “Фестивалі демократії як діалог та форма просвітництва з прав людини”

В Домі завершився 2 блок Освітнього Фесту прав людини 2020 “Фестивалі демократії як діалог та форма просвітництва з прав людини”

З 4 по 6 серпня у Домі був зорганізований II блок Освітнього Фесту прав людини “Фестивалі демократії, як діалог та форма просвітництва з прав людини”. Головним координатором заїзду став благодійний фонд “Восток SOS”.

Головною метою заїзду стала активізація та розвиток громадянського суспільства в регіонах України та впровадження публічної дискусії шляхом розповсюдження діалогових практик та зокрема формату фестивалів демократії (на успішному прикладі «Фестивалю думок»).

На фестивалі був представлений досвід як українських експертів-організаторів фестивалів, так і закордонних експертів, які приєдналися до Фесту у форматі онлайн.

Першого дня Юлія Красільнікова (голова правління, координаторка культурних програм Благодійного фонду “Восток SOS”) та Юлія Кішенко (координаторка освітніх програм БФ "Восток SOS”.) презентували свою візію організації Фестивалю думок у Сєвєродонецьку, розказали всі секрети того, як навіть початківець може організувати власний Фестиваль думок. Інші спікери (серед них Олена Подопригора, Андрій Москаленко, Наталія Каплун (у співавторстві з Марією Біляковою та Андрієм Москаленко авторка двох розділів збірки), Антон Удовенко (редактор видання "Місто, з якого почалася війна”) та Мар’яна Вольська (організаторка проєкту "Україномовний розмовний клуб" в місті Сєвєродонецьк) розповіли про досвід відкритого Фестивалю думок в Одесі, презентували видання “Місто, з якого почалася війна” та обмінялись думками щодо організації успішного україномовного ком’юніті за допомогою формату дискусій на далекому сході України.

Під час наступних днів блоку Євген Бондаренко (комунікаційний менеджер Благодійного Фонду Восток SOS) та Юлія Галаган (інженерка Порозуміння, психологиня, фасилітаторка діалогів та програм із розвитку комунікації та емпатії) презентували теми комунікацій та модерування публічних дискусій, а останнього дня експертка з Данії - Закія Ельванг - показала роботу міжнародної Асоціації фестивалів демократії в організації найбільшої суспільної події, яка популяризує розвиток демократичного суспільства. Олександа Романцова та Сергій Окунев поговорили про наслідки конфлікту з Росією, політичних в’язнів та заручників, а також про те, як їх звільнити. 

 Сесії проходили у формі майстер-класів, воркшопів та лекцій. Крім того, учасники, які не мали змоги приїхати безпосередньо на захід, долучалися до онлайн-дискусії під час деяких заходів.

Основною аудиторією проекту стали представники громадських організацій, ініціативних груп і активних громад з різних областей України, які використовують або планують використовувати практики діалогу та публічної дискусії у вирішенні суспільних проблем і посиленню спроможності громади. 

Ми були дуже раді побачити на Освітньому Фесті різних учасників: як представників активної молоді, так і досвідчених професіоналів. Наша команда щиро сподівається, що вони використають надані Фестом можливості, а також знайомства, щоб організовувати власні Фестивалі у майбутньому, які зможуть відвідати тисячі українців та наших читачів!


 Освітній Фест прав людини 2020 став можливим завдяки  партнерству з Фондом Домів Прав Людини за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії та проєкту «Права людини для України», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2019-2023 рр. 

Думки, висновки чи рекомендації належать організаторам та учасникам заходу і не обов’язково відображають погляди Міністерства закордонних справ Данії, Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй, інших агенцій ООН, Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії та Фонду Домів Прав Людини.

 

#Разом_в_Домі_і_вДома    #Дім    #Освітній_Фест_прав_людини