Ресурс 1

+38 (0462) 930-907

ehrh.che@gmail.com

Освітній дім прав людини в Чернігові

Виставка "Валізи правозахисників" на 26 BookForum

Виставка "Валізи правозахисників" на 26 BookForum

21 вересня об 11.00 год. у Великому залі Центру ім. Андрея Шептицького Українського католицького університету (вул. Стрийська, 29, м. Львів) відбудеться виставка “Валізи правозахисників, які опинилися в ситуації ризику» та «Валізи кримських правозахисників» (життя під час збройного конфлікту).

Виставка представлена у вигляді 7 валіз з речами правозахисників, зокрема Криму, Сходу України, Азербайджану, Білорусі та ромського активіста з України, який і зараз знаходиться в ситуації ризику. 

Унікальність виставкового проекту полягає в тому, що це можливість через особисті історії конкретних людей дізнатись про їх життя та діяльність, чинники які сприяли вибору правозахисної стежки, і яка в результаті провела їх по тернистому шляху. Герої вимушені були залишити свої домівки та речі, які допомагали їм займатись захистом прав інших, але незважаючи на складні життєві обставини вони і зараз продовжують свою правозахисну діяльність.

Представлятимуть виставку:

  • - Валентина Потапова - голова ГО Центр громадянської просвіти “Альменда”,

  • - Марія Суляніна - координаторка  молодіжних програм ГО Центр громадянської просвіти “Альменда”,

  • - Володимир Чекригін  - експерт Кримської правозахисної групи,

  • - Дарина Мекшун - менеджерка з організаційного розвитку Освітнього дому прав людини в Чернігові,  координаторка проектів,


  • - Модераторка події - Ніна Хома, директорка Меморіального музею Гідності у Львові.

Окрім того, відвідувачам буде презентований Кримський альбом: історії правозахисників (авторка Ірина Виртосу). Видання містить свідчення та спогади кримських правозахисників, досвід їхньої роботи до і після окупації. Книга охоплює два десятки особистих історій про минуле, сьогодення і майбутнє людей, які, навіть втративши дім, продовжують боротьбу за захист прав людини в Криму, а також тих, хто протистоїть репресіям, залишаючись жити в окупації.

Захід проходитиме в рамках 26 BookForum (Форуму видавців у Львові).

Організатори: Меморіальний музей Гідності у Львові, ГО “Патронус”, Кримський дім прав людини та Освітній дім прав людини в Чернігові.

Контактна особа,  Анастасія Бакуліна, 0937444718.