Ресурс 1

+38 (0462) 610-508

ehrh.che@gmail.com

Освітній дім прав людини в Чернігові

Виставковий проект "Валізи правозахисників"

Виставковий проект "Валізи правозахисників"

15 грудня у Чернігові, в обласній бібліотеці ім.В.Г. Короленка відбулось відкриття виставкового проекту «Валізи правозахисників, які опинилися в ситуації ризику» та «Валізи кримських правозахисників» (життя під час збройного конфлікту), організаторами якого є Освітній Дім прав людини в Чернігові, Ініціативна група «Кримський дім прав людини» та ГО «МАRТ.Виставка була представлена у вигляді 7 валіз з речами правозахисників, зокрема Криму, Сходу України, Азербайджану, Білорусі та ромського активіста з України, який і зараз знаходиться в ситуації ризику. 

Унікальність виставкового проекту полягає в тому, що це можливість через особисті історії конкретних людей дізнатись про їх життя та діяльність, чинники які сприяли вибору правозахисної стежки, і яка в результаті провела їх по тернистому шляху. Герої вимушені були залишити свої домівки та речі, які допомагали їм займатись захистом прав інших, але незважаючи на складні життєві обставини вони і зараз продовжують свою правозахисну діяльність!


Виставка пройшла успішно і викликала великий інтерес, зокрема, серед молоді, а історії наших героїв знайшли відгуки в історіях відвідувачів, які ділились розповідями про подібні життєві ситуації. Для декого з них ця виставка стала можливістю згадати про пережите. 
Особливо цінною була присутність на виставці Олексія Біди - одного з героїв. Це надавало особливого сенсу заходу і усвідомлення реальності представлених історій.


Координацією проекту в Чернігові займались Кінаш Андрій та Козорог Олександра. Співорганізатором виступила Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В.Г Короленка. В якості гідів взяли участь студенти Інституту історії та Академії державної пенітенінціарної служби. Гіди надавали інформаційний супровід відвідувачам, допомогали краще зрозуміти історію кожного героя - власника валізи.

Якщо у Вас виникнуть додаткові питання, будь ласка, звертайтесь за контактами:
Ел. адреса: avkinash@gmail.com, sascha.trofimencko@gmail.com 
Кінаш Андрій: +38 096 03 80 784
Козорог Олександра: +38 066 48 13 905