28Лис2022
Розуміємо права людини Мережа домів прав людини

контакти

Провулок Луговий, 1 Г,
с. Количівка,
Чернігівський район,

Чернігівська область,
Україна 
15563

+38 0462 930-907
+38 0949 881-907

Організація існує з 2013 року. З дня заснування ми надаємо допомогу правозахисникам та журналістам, яким загрожує небезпека. До липня 2020 року ми мали 10-15 кейсів цивільних активістів з Азербайджану, Росії, Узбекистану та інших країн з антидемократичними режимами на рік. Проте репресії у Білорусі під час та після виборів 2020 року змусили нас зосередити увагу на Програмі захисту на підтримку правозахисників та журналістів із Білорусі. Фонд Будинків прав людини, Будинок прав людини у Тбілісі, Білоруський Будинок прав людини імені Бориса Звозскова та наш Будинок розпочали екстрену співпрацю з метою захисту громадянського суспільства Білорусі.

Починаючи з липня 2020 року, ми отримали понад 1000 запитів від білоруських громадянських активістів та надали їм екстрену допомогу, надали первинну юридичну консультацію. 2021 року підтримку отримали близько 500 осіб. До нас надходить у середньому 40 письмових звернень за підтримкою на місяць.

У нас є два напрямки підтримки. Перший напрямок – екстрена підтримка, яка включає допомогу у пересуванні, розміщенні та харчуванні, а також деякі інші види допомоги (юридична, психологічна, медична). Другий напрямок – Програма професійної підтримки, яка включає організацію стажувань для її учасників в українських НУО чи ЗМІ, або створення сприятливих умов для продовження учасниками дистанційної роботи. Ми проводимо навчання (онлайн та наживо) з питань адаптації та інтеграції. Ми також консультуємо всіх, хто зв’язується з нами.

До команди Дому входить 15 осіб, з яких до Програми захисту включено повністю або частково 7 осіб. Програма діє на постійній основі і за потреби ми підключаємо інших членів команди. Сильною стороною нашої організації є власний Ресурсний центр площею 540 м.кв., який ми використовуємо як шелтер (розміщення до 28 осіб у комфортних умовах), в якому ми проводимо наші освітні заходи