31Бер2023
Розуміємо права людини Мережа домів прав людини

контакти

Провулок Луговий, 1 Г,
с. Количівка,
Чернігівський район,

Чернігівська область,
Україна 
15563

+38 0462 930-907
+38 0949 881-907

Громадянське суспільство в дії задля вирішення гуманітарної кризи в Україні

Даний проект є логічним продовженням попереднього проекту «Підтримка захисту прав людини на сході України», який впроваджувався в період 2015-2016 року. Актуальність проекту «Громадянське суспільство в дії задля вирішення гуманітарної кризи в Україні» полягає в загальній державній тенденції з поляризації та радикалізації суспільства, через збройний конфлікт на сході України та окупації Криму, погіршення соціально-економічного становища, затримкою реформ. Громадські активісти та неурядові організації фіксують порушення прав внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО причиною яких стає упереджене ставлення, неврегульованість певних законодавчих норм, корупція та неготовність органів державної влади та місцевого самоврядування оперативно реагувати на виклики гуманітарної кризи. На початку проекту було оголошено конкурс на участь в проекті й відібрано учасників. Оголошення було поширено шляхом розповсюдження тематичними ресурсами в мережі Інтернет. Загалом для відбору учасників були виокремлені наступні критерії: пріоритет надається командам, які складаються із юристів, журналістів та представників органів місцевого самоврядування; команди мають представляти локальні громади; спрямованість діяльності має бути в рамках питань гуманітарної кризи. Було подано 26 індивідуальних заявок (до розгляду було обрано тільки 20 заявок) та 10 групових заявок по 3-4 людини.

Завдяки інтеграції із проектом «Право на участь», який реалізується членом Спілки Українською Гельсінською спілкою з прав людини (далі УГСПЛ) за підтримки Charles Stewart Mott Foundation, учасники нашого проекту пройшли базовий тренінг з прав людини на семінарі «Права людини на рівні місцевої демократії» і тепер мають базове розуміння концепції прав людини та інструментів місцевої демократії, які вони можуть використовувати у своїй професійній та громадській діяльності. Окрім того під час даного тренінгу була можливість зустрітися з представником офісу Уповноваженої Верховноїради України з прав людини. На даний час, учасники попереднього тренінгу проводять аналіз обраних проблем в своїх громадах. Короткі аналітичні звіти будуть представлені на жовтневому тренінгу нашого проекту. Дані аналізи також стануть не тільки домашнім завданням, але і додатковим інструментом відбору, адже під моніторинг потрапили теми, які дотичні до викликів гуманітарної кризи.

Учасники які виконали домашнє завдання взяли участь у жовтневому тренінгу нашого проекту – семінар «Захист громадських інтересів на місцевому рівні в умовах гуманітарної кризи». У семінарі взяли участь представники таких міст та регіонів: Чернігів, Ужгород, Львів, Тернопіль, Чернівці, Запоріжжя, Київ, Черкаси, Харків, Дніпро, Дніпропетровська область, Сумська область, Вінницька область та Донецька область.

Учасники даного семінару виконали попередні умови подальшої участі в проекті – підготовка короткої аналітичної доповіді з питань стану прав людини на місцевому рівні. Доповідь складена на основі виконаного моніторингу, з залученням моніторингового інструменту «Паспорт регіону», який був розроблений аналітичним відділом УГСПЛ та офісом Уповноваженого Верховної ради України з прав людини. Моніторинги в регіонах проводились в період з 26 вересня по 15 жовтня 2016 року, в рамках двох інтегрованих проектів.

За результатами проведених моніторингів громадськими активістами були укладені аналітичні звіти. Інформаційні зустрічі, які проводились в період з 7 по 17 грудня 2016 року надали можливість донести інформацію про стан із правами людини на місцевому рівні, зокрема це стосувалося внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО та їх сімей.

Протягом листопада-грудня 2016 року, учасники проекту працювали над власними заявками для подання на розгляд команді проекту. Команда проекту надавала консультації з питань укладання бюджетів та дизайну проектів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *