29Бер2023
Розуміємо права людини Мережа домів прав людини

контакти

Провулок Луговий, 1 Г,
с. Количівка,
Чернігівський район,

Чернігівська область,
Україна 
15563

+38 0462 930-907
+38 0949 881-907

Молоді голоси за мир

Проект спрямований на пошук, розробку і реалізацію молодими активістами з України та Російської Федерації миротворчих ініціатив в Україні та Росії. Проект побудований на інтеграції інформаційної та освітньої роботи і, перш за все, спрямований на побудову надійних і простих каналів обміну інформацією, планування та реалізацію освітніх і просвітніх заходів, тематика яких – конфліктне і постконфліктне врегулювання між спільнотами двох країн.

У проекті беруть участь активісти із зазначених країн, які вже мають успішний досвід роботи в сфері прав людини, проходили навчання в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини», освітніх програм Міжнародного правозахисного руху (далі МПД), Норвезького Гельсінського комітету, Мережі домів прав людини та інших партнерських програм.

Проект передбачає спільне навчання групи молодих активістів з Росії та України, для подальшої реалізації спільних ініціатив з метою примирення української та російських спільнот, пошуку спільних відповідей на складні питання, розвитку партнерства та взаєморозуміння між молоддю двох країн. Процес навчання включає створення практичних майданчиів для спільної розробки миротворчих ініціатив, які будуть реалізовані учасниками проекту у вигляді мікро-проектів на територіях України та Росії. (у якості – калька з рос.)

Проект реалізується представниками однієї мережі – Домів прав людини з залученням партнерів з Норвезького Гельсінського комітету, Молодіжного правозахисного руху та Української Гельсінської спілки з прав людини.

Змістовна частина навчання та практичні ініціативи включають елементи тематик перехідного правосуддя, миротворчості, прав людини, мирного врегулювання конфліктів. У роботі в рамках проекту використовуватимуться матеріали документування подій в Україні, наявний досвід Боснії і Герцоговини, Грузії, Вірменії та миротворчих ініціатив, реалізованих в Україні та на Кавказі.

Мета проекту: підтримка молодих миротворців з Російської Федерації та України шляхом спільного навчання і реалізації спільних ініціатив, спрямованих на примирення та побудову діалогу.

Завдання:

  • створити канали комунікації спочатку між представниками молоді двох країн – учасників проекту, а в подальшому, внаслідок розвитку і реалізації місцевих ініціатив, і між іншими представниками України і Російської Федерації;

  • апробувати різноманітні формати громадської участі, які пропонують миротворчі ініціативи і які дають групам, виключеним з офіційних форматів, унікальну можливість зробити свій внесок в обговорення майбутнього процесу вирішення конфлікту;

  • створити простір, що сприяє формуванню глибшого розуміння іншої сторони і підвищення толерантності один до одного;

  • створити міжнародну мережу молодих миротворців – лідерів громадянського суспільства з Російської Федерації та України, з чітким розумінням того, що взаємна довіра і компроміс є істотними елементами досягнення миру;

  • підтримати спільні дії і безпосереднє спілкування, які зміцнять співробітництво в сфері прав людини, конфліктів і врегулювання розбіжностей між українськими і російськими організаціями громадянського суспільства.

Основними цільовими групами проекту є студенти, молоді правозахисники і громадські активісти з двох країн – України та Російської Федерації. Це люди, які вже мають успішний досвід реалізації соціально значущих проектів та ініціатив, здатні критично мислити, співпрацювати в конфлікті, виходячи з нейтральної позиції.

Офіційний сайт проекту: http://cmitotem.wixsite.com/voice

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *