29Бер2023
Розуміємо права людини Мережа домів прав людини

контакти

Провулок Луговий, 1 Г,
с. Количівка,
Чернігівський район,

Чернігівська область,
Україна 
15563

+38 0462 930-907
+38 0949 881-907

Проєкт “Підготовка регіональних координаторів”

Проект “Підготовка регіональних координаторів Секретаріату Омбудсмана для організації просвітницьких заходів з використанням методичної виставки “Кожен має право знати свої права”

Мета проекту: Посилення потенціалу регіональної мережі Секретаріату Уповноваженого Верховної ради України з прав людини щодо організації просвітницької роботи у сфері прав людини на місцевому рівні.

Старт:

2020

Статус:

Завершено

Завданнями проекту є:

Ціль І – підготовка групи з 60ти представників регіональної мережі Секретаріату Уповноваженого Верховної ради України з прав людини щодо організації та проведення просвітницької роботи з прав людини на місцевому рівні з використанням методичної мобільної виставки «Кожен має право знати свої права».

Завдання до цілі І:

І.І. Розроблення короткотермінового модерованого онлайн-курсу для координаторів виставки;

І.ІІ. Проведення онлайн-курсу для 60ти учасників.

Ціль ІІ – оновлення методичної мобільної виставки «Кожен має право знати свої права» та підготовка її для подальшого використання у просвітницьких цілях у всіх регіонах України.

Завдання до цілі ІІ:

ІІ.І. Оновлення змістовних матеріалів виставки;

ІІ.ІІ. Оновлення дизайну виставки з урахуванням оновлених матеріалів;

ІІ.ІІІ. Видання трьох пілотних копії оновленої виставки.

Цільовою аудиторією проекту є: регіональні координатори зі зв’язків з громадськістю та працівники регіональних представництв Секретаріату Уповноваженого Верховної ради України з прав людини, до функцій яких входить зокрема й організація просвітницьких заходів з прав людини на місцевому рівні.

Секретаріат Уповноваженого Верховної ради України з прав людини зміг посилити свою організаційну спроможність завдяки проекту, оскільки його регіональні представники стали більш компетентними в роботі на місцевому рівні та мають у своєму розпорядженні виставку як ефективний просвітницький інструмент.

Контекст: освіта та просвітництво в сфері прав людини мають велике значення в питаннях попередження порушень прав людини та їх захисту. Держава досі не має стратегії розвитку освіти в сфері прав людини. Навчання правам людини відсутнє на системному рівні в школах і університетах. Освітній дім прав людини постійно працює над розробкою нових інноваційних практик, розвиває освіту в сфері прав людини неформальними засобами на рівні громадянського суспільства, намагається впливати на формування державної політики щодо освіти в сфері прав людини. Проте безперечним є те, що за умови посилення цієї роботи на рівні державних інституцій результати можуть бути ефективнішими. Здійснення ж просвітницької роботи в сфері прав людини є однією із функцій Омбудсмана.

Діяльність в рамках проекту передбачала основні дії, що виходять із його цілей:

Дія 1: Розробка програми та плану онлайн-навчання, адаптація існуючих методичних розробок для проведення навчання онлайн.

У рамках цієї дії відбулися: онлайн-зустрічі робочої групи проекту; адаптація електронних версій стендів виставки до використання у форматі презентації під час вебінару; анонсування готової програми та плану онлайн-навчання для учасників.

Дія 2: Проведення онлайн-навчання групи із 60ти учасників – представників регіональної мережі Секретаріату Омбудсмана.

У рамках цієї дії відбулися: вступний 2-годинний вебінар – віртуальне знайомство з виставкою, принципами комунікації, основною дистанційною платформою; проведення основного плану онлайн-навчання – 7 вебінарів по 2 години кожен, виконання домашніх завдань, тестів та робота у онлайн-групах.

Дія 3: Оновлення змістовних та методичних матеріалів виставки.

У рамках цієї дії відбулися: аналіз, пошук у власних архівах, відкритих джерелах та у партнерів актуальних візуальних та текстових матеріалів; онлайн-зустрічі робочої групи проекту для погодження оновлення наповненості розділів виставки візуальними та текстовими матеріалами; підготовка технічного завдання для дизайнера щодо часткового оновлення стендів виставки.

Дія 4: Перевидання трьох пілотних примірників (1 примірник – 27 стендів) оновленої виставки.

Основним результатом проекту стало:

– розроблена програма та план онлайн-навчання, адаптація існуючих методичних розробок для проведення навчання онлайн.

– підвищення рівня знань та обізнаності правам людини групи із 60ти учасників представників регіональної мережі Секретаріату Омбудсмана.

– оновлення змістовних та методичних матеріалів виставки.

– перевидання трьох пілотних примірників оновленої виставки (1 примірник – 27 стендів).

У ході реалізації проекту та висвітлення інформації у соціальних мережах виявився високий рівень зацікавленості серед дописувачів, які активно слідкують за діяльністю Освітнього Дому, в результаті чого було проведено додатковий набір на навчання для усіх зацікавлених осіб. В результаті у другому циклі навчання прийняли участь 57 представників навчальних закладів таких, як школи, коледжі, училища, гімназії, ВНЗ, а також музейні установи, громадські організації, юридичні клініки, міжнародний дитячий центр, представники БПД та інші установи.

Оновлені стенди методичної виставки “Кожен має право знати свої права”.

Захід впроваджувався в рамках проєкту «Права людини для України», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2019-2023 рр.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *