контакти

Провулок Луговий, 1 Г,
с. Количівка, Чернігівський район,
Чернігівська область, Україна
15563

+38 (0462) 930-907
 +38 (094) 988-19-07

Категорія: Новини

Новини

МОБІЛЬНИЙ ДОДАТОК “ТВОЯ БЕЗПЕКА” – ОНОВЛЕНО!

Бути активістом – не завжди безпечно, бо іноді ці люди ризикують здоров’ям чи навіть життям. Але ми працюємо над цим – створюємо інструменти для того, щоб кожен почувався у безпеці та міг уберегти себе від біди.

Асоціація УМДПЛ оновила безкоштовний мобільний додаток “Твоя безпека”. Натиснувши одну кнопку на смартфоні, додаток надсилає геолокацію вибраним довіреним контактам, зберігає фото- та відеоматеріали, зроблені за допомогою додатку, на захищений сервер.

Завантажити додаток у Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.panic_button&hl=uk

Завантажити додаток у App Store: https://apps.apple.com/ua/app/твоя-безпека/id1483764985?l=uk

Інші інформаційні продукти для активістів – за посиланням: https://activist-protection.umdpl.info/products/

Новини

Освітній дім прав людини в Чернігові підтримав звернення правозахисної спільноти – Українська влада має підтримати народ Казахстану

Українська правозахисна спільнота надзвичайно стурбована напруженою ситуацією в Казахстані. У світлі подій, що динамічно розвиваються, закликаємо владу Казахстану припинити порушувати взяті на себе міжнародні зобов’язання щодо дотримання прав людини у відповідь на протести та спрямувати всі зусилля на мирне врегулювання ситуації та побудову діалогу з суспільством.

Нинішня ситуація склалася після того, як мирні протести проти підвищення цін на скраплений газ в місті Жанаозен стали поширюватися на інші міста країни. До протестів доєдналися десятки тисяч людей, а протестувальники висунули додаткові вимоги. Вони висловили широке невдоволення авторитарним урядом, економічною та соціальною нерівністю, відсутністю демократичних процесів та поширеною корупцією, що призвела до концентрації багатства в межах невеликої політичної та економічної еліти.

5 січня 2022 р. в м. Алмати відбулися сутички між правоохоронними органами, представниками служби  безпеки, з одного боку, та протестувальниками з іншого. Окремі протестувальники  захопили урядові будівлі та інше державне майно, зокрема аеропорт Алмати. Уряд пішов у відставку. Президент Касим-Жомарт Токаєв у своєму зверненні пообіцяв застосувати “найжорсткіші можливі” заходи проти протестувальників. Пізніше влада Казахстану оголосила загальнодержавний надзвичайний стан. Вночі надходили повідомлення про стрілянину, вибухи, підпали та пограбування в м. Алмати. Президент Токаєв звернувся за допомогою до Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ), військового союзу між шістьма пострадянськими державами, де ключовим гравцем є Російська Федерація, з метою боротьби із загрозою, яку він визначив як “терористичну”. У ніч на 6 січня уряд оголосив початок проведення антитерористичної операції.

За інформацією МОЗ країни, у результаті заворушень було госпіталізовано 400 людей, 62 особи перебувають у реанімації. Кілька десятків поліцейських і протестувальників загинули під час сутичок, за даними поліції. Точна кількість жертв і загиблих серед протестувальників наразі невідома. Є свідчення щодо непропорційного застосування сили з боку правоохоронців та серйозного перевищення службових обов’язків. За даними місцевих правозахисних організацій, наразі по всій країні затримали понад 2000 осіб. За даними влади, станом на 5 січня було затримано 200 осіб. За словами місцевих спостерігачів, затриманим відмовляють у доступі до адвокатів, і є серйозні сумніви з приводу забезпечення права на об’єктивне розслідування і справедливий суд. 

З учорашнього дня в країні періодично блокують доступ до мережі інтернет — як до дротового, так і мобільного. Деяких журналістів затримали під час виконання їх професійних обов’язків. Порушення права на свободу слова, свободу пошуку інформації, свободу висловлювання, об’єднань та асоціацій і свободу мирних зібрань у Казахстані викликає серйозне занепокоєння ситуацією.

Згідно з останніми повідомленнями, до деяких міст Казахстану, зокрема Алмати, вводять іноземні війська держав-учасниць ОДКБ з метою придушення протестів. Використання іноземних військ для збереження чинної влади Казахстану ми вважаємо іноземною інтервенцією, подібною до використання військ “Варшавського договору” для придушення протестів у контрольованих СРСР у другій половині ХХ ст. країн Східної Європи, зокрема придушення “Празької весни” 1968 року.

Оскільки ситуація продовжує стрімко розвиватися, ми уважно стежимо за її перебігом. Підтримуємо заклики представників ООН, ЄС та ОБСЄ, інших міжнародних інституцій та іноземних урядів до стриманості й мирного вирішення ситуації. Закликаємо протестувальників утримуватися від протиправних дій. Підтримуємо народ Казахстану у прагненні до демократичних перетворень власної держави. 

Закликаємо владу Казахстану:

 • Забезпечити дотримання фундаментальних прав і свобод усіх мешканців Казахстану.
 • Не допустити застосування воєнної сили для вирішення внутрішніх суперечностей Казахстану за допомогою іноземних військ та силових структур.
 • Забезпечити незалежне, прозоре, швидке та ефективне розслідування вищезгаданих випадків, а також усіх випадків застосування сили правоохоронними органами та військовослужбовцями, які призвели до людських втрат. 
 • Притягнути до відповідальності посадових осіб за надмірне застосування сили та перевищення службових повноважень.
 • Забезпечити дотримання права на справедливий суд для затриманих протестувальників.
 • Забезпечити дотримання права на свободу інформації та безперешкодний доступ до різних засобів комунікації, зокрема доступу до мережі інтернет.
 • Забезпечити повну безпеку усіх журналістів і їхню можливість висвітлювати події. Не допускати затримання журналістів. Негайно розслідувати всі випадки порушення прав журналістів.
 • Забезпечити можливість представникам громадянського суспільства та  міжнародних організацій безперешкодно здійснювати моніторинг ситуації та дозволити представникам Національного превентивного механізму відвідувати затриманих протестувальників.
 • Повністю співпрацювати з ОБСЄ та ООН у врегулюванні ситуації, що склалася.

Закликаємо уряд України:

 • Зробити заяву щодо підтримки врегулювання ситуації в Казахстані із суворим дотриманням міжнародних стандартів прав людини та поваги до принципів демократії.
 • Підтримати народ Казахстану у прагненні реалізувати право на прозорі демократичні вибори та управління.
 • Забезпечити безпеку і в разі потреби надати надійний безпечний спосіб залишити Казахстан громадянам України, які натепер перебувають у Республіці Казахстан.

Центр прав людини ZMINA 

Центр громадянських свобод

Інститут масової інформації

ПЛАТФОРМА ЗВІЛЬНЕННЯ ПОЛІТВ’ЯЗНІВ

ГО “Вектор прав людини”

Правозахисний центр ДІЯ

Восток SOS 

Поступ

Платформа прав людини

Освітній дім прав людини в Чернігові

КримSOS 

Центр громадянської просвіти “Альменда”

Free Belarus Center

ГО MART

ГО “Дім вільної Росії”

Проєкт “Без кордонів”

Кримська правозахисна група

Дім прав людини “Крим”

Новини

Громадські активісти сприятимуть доступу до правосуддя для біженців та шукачів притулку

7-8 грудня 2021 року на базі Освітнього дому прав людини – Чернігів відбувся тренінг «Захист прав біженців та шукачів притулку» для українських громадських активістів та правозахисників, що працюють або планують працювати з біженцями та шукачами притулку.
Керівниця програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Надія Едієва наголосила на важливості ролі громадянського суспільства в недопущенні порушень прав біженців та шукачів притулку, попередженні неналежного поводження з нерегулярними мігрантами, сприяння їм в доступі до правосуддя та ефективних засобів правового захисту, зокрема в умовах пандемії COVID-19 та актуальних міграційних викликів.
В ході тренінгу правозахисники та громадські активісти ознайомились з відповідною практикою Європейського Суду з прав людини, процедурою визначення статусу біженця за Конвенцією про статус біженців 1951 року та Законом України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового заходу», з особливостями оскарження рішень державної міграційної служби України про відмову у прийнятті заяви шукача притулку, оформленні документів для її розгляду, у наданні статусу біженця або особи, яка потребує додаткового захисту.
Окрема сесія заходу була присвячена проблемним питанням захисту права на свободу та особисту недоторканість, недопущення катувань, нелюдського та такого, що принижує гідність поводження і покарання відносно мігрантів, ризикам видворення та екстрадиції шукачів притулку.
Захід організовано Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за підтримки Human Rights House Foundation.
Новини

Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» оголошує про початок пілотного проєкту «Школа безпеки громадських активістів»

Мета проєкту: підвищити спроможність не менш 20 ОГС Дніпропетровської області передбачувати ризики, які пов’язані з правозахисною діяльністю, та знаходити правильні рішення і дії виходу з кризових ситуацій шляхом навчання їх представників у «Школі безпеки громадського активіста».

Проект реалізується у співпраці з ГО «Март» та Освітнім домом прав людини в Чернігові за підтримки Human Rights House Foundation.

До участі у проєкті запрошуються громадські активісти Дніпропетровської області, які зазнають або потенційно можуть зазнати утисків та нападів через свою громадську діяльність, займаючись просуванням демократичних реформ на місцевому рівні за наступними напрямками: боротьба з корупцією, моніторинг та контроль діяльності влади, охорона навколишнього середовища, захист прав незахищених категорій населення тощо.

Для досягнення мети передбачається надання учасникам проєкту знань та навичок за наступними блоками освітньої програми:

 • Юридичний захист
 • Кібербезпека
 • Взаємодія з органами влади
 • Безпека в кризових ситуаціях
 • Безпечні комунікації.

Навчання буде проводитися за допомогою тренінгів, майстер-класів, консультування, інформаційного супроводження.

Тренінги проводять:

 • «Стандарти захисту прав правозахисників та активістів. Свобода вираження поглядів у місцевому активізмі» – Руслана Бурова, ГО «Март» – експерт, консультант, тренер у сфері прав людини, підходу до розвитку, що заснований на правах людини, адвокації, громадянської освіти.
 • «Основи кібербезпеки» – Генрі Дем’янович – експерт, консультант, тренер з інформаційної та фізичної безпеки організацій.
 • «Основи безпеки для правозахисників та громадських активістів» – Олександра Делеменчук – експерт, консультант, тренер з питань безпеки, координаторка з міжнародної адвокації в УГСПЛ.
 • «Основи конструктивної комунікації. Внутрішня комунікація в організаціях та коаліціях», Наталія Стаднічук, ГО «Тамариск» – експерт, консультант, тренер з питань проектного менеджменту, розвитку організацій громадянського суспільства та ефективних комунікацій; практикуючий персональний коуч,

Майстер-класи проводить Олексій Літвінов, ГО «Інститут громадської експертизи» – експерт, консультант, тренер з питань громадської експертизи та моніторингу діяльності органів місцевого самоврядування, кандидат наук з державного управління:

 • «Безпека адвокаційної діяльності»
 • «Деструктивна та конструктивна співпраця між владою та громадськістю»
 • «Безпекові аспекти громадської експертизи діяльності органів влади»
 • «Безпечна співпраця з контролюючими органами та силовими структурами».

Консультації з правових питань – Дмитро Науменко, юрист ГО «МАРТ», юрист приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини в м. Чернігів.

У зв’язку з епідемією коронавіруса COVID-19 і продовженням карантину в Україні, план діяльності за проектом адаптований під реальні умови. Програма Школи проводиться у комбінованому форматі: online + offline. Більшість заходів (перша зустріч, 4 тренінги і 4 майстер-класи) запланована в online форматі. Тренінг з комунікацій та заключна зустріч мають бути проведені offline.

Як буде проходити навчання?

 • Online-модулі будуть проводитися у кімнаті Zoom. Для участі у практичних заняттях знадобиться комп’ютер, гарнітура та стійкий доступ до мережі Інтернет.
 • Тривалість занять. Програма 4-х тренінгів поділена на модулі по 3 години.
 • Останній тренінг та заключна зустріч будуть проводитися офлайн у м. Дніпро. Учасники заходів забезпечуються матеріалами, харчуванням (кава-паузи, обід). Проживання у готелі та компенсація вартості проїзду надається для учасників з інших міст та селищ.

Тривалість проекту: березень – жовтень 2021 р.

Будь ласка, для участі у конкурсі заповніть анкету до 23:59 22 березня 2021 р. за посиланням:
https://forms.gle/B9uqWGRvghgkHW1JA

Результати конкурсу будуть підведені 24 березня 2021 р.

За додатковою інформацією можна звертатися на електронну пошту: tamarisk.org.ua@gmail.com

Контактна особа – Ольга Шрейдер (0993184245, Viber) з 10:00 до 17:00.

 

Новини

“Письмо в неволю”, — новый проект «Крымского Процесса»

Общественная инициатива “Крымский процесс”, которая занимается наблюдением за политически мотивированным судебным преследованием крымчан, запускает новый проект “Письмо в неволю”. Цель проекта побудить Крымчан и жителей материковой Украины писать письма политическим заключенным из Крыма, которые отбывают длительные сроки заключения на территории России.

Авторы проекта считают, что такие письма от совершенно незнакомых людей окажут крымским политузникам сильнейшую моральную поддержку. Кроме того, заметный поток корреспонденции в значительной степени защитит их от чрезмерного давления администраций исправительных учреждений. Тюремные сотрудники получат наглядное подтверждение того, что за судьбой того или иного политического заключенного пристально следят много людей.

“Мы уже столкнулись и еще столкнемся с большим количеством сложностей. Есть трудности доставки почтовых сообщений в Крым, где под следствием находится некоторая часть политзаключенных, есть проблемы с организацией обратных писем. С поиском недавно этапированных заключенных. Да и с тем, кого считать политическим заключенным, по большому счету тоже могут быть сложности. Но с другой стороны — в российских тюрьмах сидит не меньше 75 наших сограждан, пострадавших за свои политические или религиозные убеждения. Поэтому давно пора начинать для них что-то делать. Уверен, что каждый из нас в силах найти время и раз в полгода написать кому-то из них письмо со словами поддержки”, — рассказал координатор инициативы “Крымский процесс” Михаил Батрак.

Также он добавил, что взяться за этот проект его натолкнули воспоминания бывшего украинского политузника из Крыма Владимира Балуха, который после обмена много раз вспоминал о том, как важно для него было во время заключения получать письма со словами поддержки и детские рисунки.

Другой участник инициативы “Письмо в неволю» Сулейман Кадыров, уже написал письмо одному из политзаключенных Февзи Саганджи, которого осудили на 10 лет и 6 месяцев заключения за якобы участие в крымскотатарском добровольческом батальоне имени Номана Челебиджихана.


Сулейман Кадыров

По информации участников, проект “Письмо в неволю” собрал в одном месте короткие истории политических заключенных и адреса их заключения. Каждый желающий может написать любому из политзаключенных письмо самостоятельно или отправить на адрес электронной почты инициативы (pismavnevolu@gmail.com). Во втором случае, участники инициативы скачают и распечатают письмо, вложат вместе с ним конверт для обратной связи и отправят указанному политзаключенному. Его ответ общественники обещают отсканировать и отправить по электронной почте отправителю письма.

Посмотреть истории политических заключенных, узнать адреса для переписки, посмотреть советы о том, как написать такое письмо и другую информацию о проекте “Письмо в неволю” можно по ссылке: https://www.facebook.com/pismanv

Источник: Крымский процесс

 

Новини

Практичний посібник “Діяльність комітету ООН з прав дитини”

Посібник призначений для суддів, адвокатів, співробітників служб у справах дітей, соціальних працівників та працівників правозахисних організацій, викладачів і студентів юридичних вузів, широкого кола читачів, які цікавляться захистом прав дитини.

Це видання представляє узагальнення міркувань Комітету ООН з прав дитини, які базуються на правах, гарантованих Конвенцією ООН про права дитини. Видання розкриває особливості роботи і функцій Комітету ООН з прав дитини, його актів та міркувань у конкретних справах.

Даний посібник був підготовлений в рамках проєкту «Добрі практики юристів для правосуддя в інтересах дитини в Україні», що було реалізовано Гельсінським Фондом з Прав Людини (Варшава, Польща) та громадською організацією MART у партнерстві з Освітнім домом прав людини – Чернігів за підтримки Фонду домів прав людини (Осло, Норвегія) та програми «Зміни в регіоні RITA» (Польща).

Завантажити практичний посібник “Діяльність комітету ООН з прав дитини” ви можете тут.

Новини

Збірник практичних рекомендацій “Добрі практики юристів для правосуддя в інтересах дитини в Україні”

У рамках проекту «Добрі практики юристів для правосуддя в інтересах дитини в Україні», що було реалізовано Гельсінським Фондом з Прав Людини (Варшава, Польща) та громадською організацією MART у партнерстві з Освітнім домом прав людини – Чернігів за підтримки Фонду домів прав людини (Осло, Норвегія) та програми «Зміни в регіоні RITA» (Польща) було розроблено збірник практичих рекомендацій.

У виданні «Добрі практики юристів для правосуддя в інтересах дитини в Україні» найкращі адвокати, судді, прокурори та юристи соціальних служб та громадських організацій поділились своїми “добрими практиками” правосуддя в інтересах дитини. Збірник включає практичні рекомендації, що розроблені з урахуванням міжнародних стандартів у сфері прав дитини, зокрема правосуддя, дружнього до дитини, та спрямовані на посилення захисту прав і свобод дитини, яка перебуває у контакті/конфлікті із законом, та забезпечення її найкращих інтересів.

Збірник буде корисним для представників юридичних професій – адвокатів, суддів, прокурорів, тощо, а також для представників органів та служб, що працюють в інтересах дітей в Україні, для застосування в їх безпосередній роботі з дітьми, що перебувають у контакті/конфлікті із законом.

Завантажити збірник «Добрі практики юристів для правосуддя в інтересах дитини в Україні» ви можете тут.

Новини

Центр АХАЛАР презентує календар “Твій Дзен” на 2021 рік

В рамках проєкту “Подолання негативних наслідків кризи в Білорусі та Україні через навчання активних громадян прийомам психологічного балансу та самопідтримки” Центр АХАЛАР спільно з партнерами проєкту Освітнім домом прав людини в Чернігові, Грузинським Центром психо-соціальної та медичної реабілітації потерпілих від катувань (GEORGIAN CENTER FOR PSYCHO-SOCIAL AND MEDICAL REHABILITATION OF TORTURE VICTIMS) за підтримки Фонду Домів прав людини (House to House) випустив календар з корисними порадами для встановлення внутрішнього балансу. Кожного місяця користувачі календаря матимуть нагадування та нові “завдання” з практик майндфулнес.

Електронну версію календаря можна завантажити за посиланням: http://ahalar.org/media/Ahalar_calendar_2021.pdf

Новини

Українські правозахисні організації закликають міжнародну спільноту стати на захист студентів та студенток, незаконно утримуваних білоруською владою

Білоруські силовики продовжують утримувати студентів та студенток, затриманих ще 12 листопада 2020 року, у так званий чорний четвер, за обвинуваченням в організації і підготовці дій, що порушують громадський порядок, або участі в таких діях.

12 січня дев’ятьом студентам під час закритих судових засідань був продовжений строк тримання під вартою. Марія Каленик, Ксенія Сиромолот, Кася Будько, Яна Оробейко, Єгор Канецький, Гліб Фіцнер, Ілля Трахтенберг, Вікторія Грановська та Анастасія Булибенко є активістами та активістками студентського самоврядування. Як зазначають студенти, яким вдалось уникнути затримання завдяки виїзду за кордон, силовики вираховували учасників через злам чатів. Під “порушенням громадського порядку” білоруська влада розуміє тривалі протести проти результатів виборів і проголошення Олександром Лукашенком себе президентом.

За інформацією ЗМІ, силові органи, що затримували студентів, часто не контактували з їхніми рідними, не повідомляли про місце перебування та умови утримання молодих людей, не допускали до них адвокатів. Таким чином, на думку українських правозахисних організацій, затримання студентів білоруськими правоохоронцями чи людьми, що діяли від їхнього імені, можна кваліфікувати як насильницькі зникнення згідно зі ст. 2 Міжнародної конвенції про захист усіх осіб від насильницьких зникнень.

До того ж, за інформацією видання “Медуза”, умови утримання арештованих є неналежними. Зокрема, батьки утримуваної Ксенії Будько заявляють, що її не виводять на прогулянки, недостатня освітленість у камері призводить до суттєвого погіршення зору дівчини. Інформація про умови утримання деяких студентів узагалі відсутня.

Крім того, через закритий судовий розгляд арешту активістів правозахисники не можуть оцінити вмотивованість висунутих їм обвинувачень, але з великою часткою впевненості це дозволяє нам стверджувати, що переслідування студентів та студенток має політичний характер.

Дані, опубліковані Міжнародним комітетом з розслідування катувань у Білорусі в грудні 2020 року про масове застосування катувань і негуманне поводження із затриманими в період з вересня до листопада 2020 року, викликають у нас серйозні занепокоєння щодо того, що відбувається з молодими людьми в місцях утримання.

Заяви Верховного комісара ООН з прав людини щодо відсутності даних про перебіг розслідування масових повідомлень про катування та жорстоке поводження із затриманими протестувальниками, на нашу думку, не знайшли належного реагування міжнародної спільноти, зокрема політиків та посадовців Європейського Союзу, та з боку української влади, що, своєю чергою, призводить до потурання безкарності режиму Лукашенка та погіршенню ситуації з правами людини в Білорусі.

Ми вважаємо, що консолідація зусиль міжнародної спільноти навколо визволення невинних студентів, утримуваних режимом Лукашенка, змогла б зрушити з місця і загальну ситуацію щодо дотримання прав людини в Білорусі та зупинити репресивні дії режиму.

Закликаємо уряди Європейського Союзу, українську владу, міжурядові та міжнародні правозахисні організації вжити всіх заходів задля звільнення молодих людей, унеможливлення подальших незаконних затримань у Білорусі та повернути затриманих під захист закону, який, на нашу думку, брутально порушується в Білорусі.

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Центр прав людини ZMINA

Центр громадянських свобод

Харківська правозахисна група

“Восток SOS”

Освітній дім прав людини

Асоціація УМДПЛ

Медійна ініціатива за права людини

ЦГП “Альменда”

ГО “Truth Hounds”

ГО “Докудейз”

БО “Фонд милосердя та здоров’я”

Проєкт “Без кордонів”

ГО “Вектор прав людини”

Новини

Спільне звернення українських організацій громадянського суспільства до президента, уряду та Верховної Ради України у зв’язку з антилюдяним режимом Олександра Лукашенка

 

Відкрите звернення українських організацій громадянського суспільства до президента, уряду та Верховної Ради України: припиніть співпрацю з антилюдяним режимом Олександра Лукашенка!

Запрошуємо українські організації громадянського суспільства долучитися до спільного звернення. Щоб підписати документ, надішліть електронний лист з повною назвою Вашої організації на адресу info@vostok-sos.org.
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Ввечері 11 листопада 2020 року білоруські силовики цинічно вбили тридцятиоднорічного мінчанина Романа Бондаренка у дворі будинку, де він мешкав. Беззбройну молоду людину вбили лише за його політичну позицію. Так само, як у попередні місяці вбили ще сімох протестувальників.

Загалом за 97 днів протесту проти фальсифікації результатів президентських виборів жертвами репресій стали понад 20 тисяч людей: їх жорстоко били під час розгону протестних акцій, їх калічили кулями та гранатами, їх викрадали, жорстоко катували, утримували в нелюдських умовах, декого навіть ґвалтували. Проти сотень незгодних сфабриковані кримінальні справи, сотні протестувальників уже були змушені залишити територію Білорусі через тиск і переслідування.

Жодної кримінальної справи проти силовиків, які скоїли ці злочини, за чотири місяці не відкрито. Білоруська влада цинічно плює на свої зобов’язання у сфері прав людини, закріплені в Конституції республіки та ратифікованих нею міжнародних правових актах.

Для здійснення таких злочинів проти власного народу режиму Лукашенка потрібні гроші. І він отримує їх переважно від іноземних контрагентів білоруських державних підприємств. Серед яких, на превеликий жаль, є й багато українських державних і муніципальних установ. Таким чином, через безпринципність деяких українських чиновників усі ми стаємо співучасниками злочинів режиму Лукашенка.

Застосування вогнепальної зброї проти беззбройних протестувальників, масові викрадення та катування, холоднокровні вбивства учасників мирних акцій, політичні репресії та залякування суспільства – ось те, на що йдуть кошти, отримані від українських споживачів продукції білоруських державних підприємств. І ми як українські платники податків не хочемо, щоб наші гроші йшли на фінансування злочинів проти білоруського народу.

Вважаємо, що продовження економічної співпраці з державними підприємствами Республіки Білорусь (що фактично належать Олександру Лукашенку, який узурпував владу в країні), співпраця з комерційними підприємствами, афілійованими з Лукашенком і його близьким оточенням – є прямим фінансуванням антидемократичних й антилюдяних дій цього режиму.

Якщо Україна декларує прихильність цінностям демократії, якщо права людини для неї не порожній звук, ми маємо чітко усвідомлювати аморальність і неприпустимість будь-яких форм економічної співпраці з режимом Лукашенка, який з підкресленим цинізмом демонстративно нищить найкращих представників білоруського суспільства заради збереження своєї влади. Економічні вигоди, отримані від режиму Лукашенка, не варті крові білоруських громадян, якої не шкодують озвірілі опричники узурпатора.

Ми закликаємо Президента України, уряд та Верховну Раду України публічно засудити подібні дії режиму Олександра Лукашенка та відмовитися від будь-яких форм економічної співпраці з державними підприємствами Республіки Білорусь, прийнявши відповідні нормативно-правові акти.

Звертаємося до Президента України, уряду та Верховної Ради України із закликом актуалізувати на всіх доступних їм міжнародних переговорних майданчиках питання посилення економічних і політичних санкцій проти режиму Олександра Лукашенка та всіх, хто надає допомогу цьому антилюдяному режиму.

Благодійний фонд Восток SOS

Освітній Дім Прав Людини у Чернігові

Асоціація УМДПЛ

Правозахисний центр “Поступ”

ГО МАРТ

Центр прав людини ZMINA

МБФ “Українська фундація громадського здоров’я”

HealthRight International (Право на здоров’я) в Україні

Українська Гельсінська спілка з прав людини

ГО “Вектор прав людини”

Проект “Без кордонів”

Центр громадянської просвіти “Альменда”

ГО “Життя”

Харківська правозахисна група Центр спільних дій


Джерело фото: https://goo.su/305V